Vyhledávání

Kategorie

Informace

Výrobci

Použití výrobků

HROTY:

Hroty se rozdělují na plastové (soft) používané do elektronických a případně i do sisálových terčů a kovové (steel) používané VÝHRADNĚ do sisálových, papírových případně dřevěných terčů se závity 2BA, 1/4 a M3. Nejčastěji používané závity jsou 2BA. Jedna strana je opatřena již zmíněnými závity a druhá strana hrotu je plynulým nebo kaskádovitým způsobem zůžována do rozměru (cca 1mm), který umožňuje zabodnutí a setrvání šipky v terči. Kovové hroty jsou rovnoměrné a zůžené do špičky až v přední části hrotu. Ve většině případů mají hroty délku do 3 cm, šířku do 0,5 cm. Kovové hroty bývají delší. Hroty se šroubují na jednu ze dvou stran tělíček (barelů) šipky a to rukou nebo speciálním klíčem případně kleštěmi. U kovových hrotů se používá v závitové části gumička, aby se v průběhu hry nepovolovaly.

UPOZORNĚNÍ: Hroty by se neměly dotahovat zuby! Šlápnutí na kovové hroty může způsobit bolestivé zranění!! S hroty by si neměly hrát děti do tří let a bez dozoru dospělých děti do 10ti let!!

NÁSADKY:

Násadky se také rozdělujé na plastové a kovové a se závity 2BA, 1/4 a M3. Rozměry se pohybují v délce cca do 7 cm a šířce do 0,6 cm. Základním materiálem kovových násadek je hliník nebo jeho slitiny. Také se ale používá ocel nebo titán. Novinkou na trhu je carbon, který je extémně pevný a zároveň lehký! Násadky slouží jako mezičláněk mezi tělem (barelu) šipky a letkou. Jedna strana násadek je opatřena již zmíněnými typy závitů a druhá speciálním úchytem pro letku. Násadky se dotahují stejně jako hroty. U kovových násadek se používá v závitové části gumička, aby se v průběhu hry nepovolovaly.

UPOZORNĚNÍ: Násadky by se neměly dotahovat zuby! S násadkami by si neměly hrát děti do tří let a bez dozoru dospělých děti do 10ti let!!

LETKY:

Letky se vyrábí v mnoha rozměrech, tvarech a typech materiálu. Varianty jsou dvě a to čtyř nebo tří listé. Časteji se používají čtyřlisté. Dodávají se složené po třech kusech a před použitím je třeba je tzv. roztáhnout, aby bylo možné je nasunout na speciálně upravenou část násadky. Na opačnou stranu letky můžete nasadit protektory (stabilizátory, závažíčka, koncovky a pod. všechny uvedené názvy specifikují jeden a ten samý výrobek:):)), které chrání letky při pádu na zem nebo po nárazu hrotu na konec letky, ale především zajišťují rovnoměrné a stabilní rozevření letek.

UPOZORNĚNÍ: S letkami by si neměly hrát děti do tří let a bez dozoru dospělých děti do 10ti let!!